Światowy Dzień Orientacji z naszym udziałem

2018-05-24

World Orienteering Day w 1700 miastach z 77 krajów.

World Orienteering Day, to światowy dzień orientacji. 23 maj to największe święto z mapą. Tego dnia na całym świecie organizowane są zawody dla miłośników biegania z mapą. W tym roku do akcji zgłosiło się prawie 1700 miast z 77 krajów. Jednym z nich było Bielsko-Biała, miasto bardzo gościnne i przyjazne orientaistom, do którego dotarliśmy po małych przygodach z busem. Tym razem tylko dzięki rodzicom naszych zawodników, mogliśmy wystartować w komplecie i bawiliśmy sie wspaniale.

Ten wyjazd był ostatnim sprawdzianem dla 10-14 latków przed wyjazdem na Mistrzostwa Polski Dzieci, które odbędą się w dniach 1-3 czerwca.

Mamy już wśród najmłodszych Mistrzynię Śląska w kategorii K10N - Zuzie Baj z klasy IV A i wielu utalentowanych zawodników.